درمانگاه بیماری های پوست و مو

درمانگاه بیماریهای پوست و مو در طبقه همکف و فضایی به متراژ ۳۰۰ مترمربع واقع شده است و دارای بخش های ذیل می باشد:

دو اتاق معاینه
اتاق عمل
بخش لیزر

این درمانگاه محل پذیرش بیماران مبتلا به بیماری های پوست و مو می باشد و زمان پذیرش بیماران در روزهای شنبه تا چهار شنبه به صورت تلفنی می باشد.

از فعالیت های درمانگاه بیماریهای پوست و مو می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ویزیت بیماران

انجام اقدامات درمانی مانند: بیوپسی ، تزریق کورتون، کرایوتراپی ( فریز کردن جهت درمان زگیل )، برداشتن خال، برداشتن کیست، جراحی خال و …

انجام لیزر های مختلف از جمله لیزر موی زائد، جوانسازی، درمان اسکارها، پاک کردن تاتو و برطرف ساختن لکها.

تزریق بوتولینوم توکسین ( بوتاکس ) و انواع فیلر ها جهت جوانسازی.

تلفن درمانگاه : ۸۸۹۷۲۲۲۰ داخلی ۲۰۵

درمانگاه تخصصی مو و ناخن

این کلینیک مختص تشخیص و درمان بیماریهای پیچیده مو و ناخن میباشد. طیف وسیعی از بیماریها از جمله بیماریهای نادر مرتبط با پوست و ناخن در این واحد ارزیابی میشوند. بیماریهای ناخن طیف وسیعی دارد از جمله عفونتهای ناخن، تومورهای خوش خیم و بدخیم ناخن، بیماریهای التهابی و انواعی از اختلالات مادرزادی ناخن. انواعی از تغییراتی که در ناخن اتفاق میفتد ممکن است نشانه یک اختلال زمینه ای باشد که نیاز به توجه و بررسی دارد.بیماریهای مو شامل انواع مختلف ریزش مو، اختلال در رشد مو و انواع اختلالات ساقه مو و برخی بیماریهای التهابی و عفونی میباشد که ممکن است پوست سر را درگیر کنند. در این مرکز با انواع روشهای تشخیصی از جمله سونوگرافی ناخن، درموسکوپی مو و ناخن، ارزیابی توسط فتوفایندر و بیوپسی میتوان به تشخیص بیماری و تعیین درمان مناسب کمک کرد.مسئولیت واحد مو و ناخن را خانم دکتر آذین آیت الهی متخصص پوست وعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عهده دارند.

تلفن درمانگاه : ۸۸۹۷۲۲۲۰ داخلی ۲۰۵

درمانگاه تخصصی زخم

زخم به عنوان یک مشکل پوستی که نیازمند توجه تخصصی است ، در بسیاری موارد به عنوان عارضه  سایر بیماری های زمینه ای مشاهده می شود. زخم پای دیابتی، زخم ساق پا ی استاز، زخم سوختگی و زخم بستر از جمله موارد شایع زخم  می باشند.

در بسیاری از موارد ایجاد زخم یا گسترش و عدم بهبودی آن  به علت عدم رعایت بهداشت و موارد مراقبتی اولیه ای است که درصورت آگاهی بیمار از بروز زخم جلوگیری به عمل می آید.  موفقیت درمان زخم وابستگی زیادی به آموزش پذیری بیمار، عملکرد و همکاری او، ارجاع به موقع  به متخصصین مربوطه و توجه به نوع زخم و پانسمان مرتبط دارد. خوشبختانه پیشرفت هایی که در خصوص تولید پانسمان های تخصصی برای سطوح و درجات مختلف زخم صورت گرفته کمک شایانی به بهبودی زخم نموده است. مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یک مرکز دانشگاهی  اقدام به راه اندازی کلینیک تخصصی زخم  نموده است تا علاوه بر آموزش و درمان بیماران، روش های جدید برای درمان زخم ها را با روش های پژوهشی استاندارد شناسایی نماید تا بدین وسیله روند پیشگیری از ایجاد زخم، تسریع بهبودی زخم ایجاد شده و بازتوانی زخم معلولیت زا را بهبود بخشد.

برای هر بیمار مراجعه کننده به بخش زخم، بعد از دریافت شرح حال و معاینه با توجه به نوع زخم و درجه بندی آن دبریدمان و پانسمان لازم صورت می گیرد. سپس در  آموزش های مرتبط با ادامه مراقبت و پانسمان درمنزل به بیماران  داده می شود و در فواصل منظم روند بهبودی زخم پیگیری میگردد.

این بخش جهت درمان بیماران مبتلا به زخم های دیابتیک، زخم های عروقی، زخم های بعداز جراحی و زخم های ناشی از سوختگی و سایر موارد مشابه با تعیین وقت قبلی دایر می باشد.

تلفن درمانگاه : ۸۸۹۷۲۲۲۰ داخلی ۲۰۵

درمانگاه تخصصي تشخيص ودرمان سالك

 با توجه به اینکه بیماری سالک در اکثر نقاط کشور اندمیک می باشدو درمان سالک از معضلات بیماران، پزشکان و مسئولین بهداشتی است. این مرکز اقدام به ایجاد کلینیک تخصصی، تشخیص و درمان سالک برای بیماران مراجعه کننده از سراسر کشور و منطقه نموده است.

درمان سالك با استفاده از :

  • تشخيص و تعيين گونه عامل بيماري با استفاده از روشهاي سنتی و مولكولي
  • درمان با سرما درماني Cryotherapy
  • درمان با گرما درماني Heat therapy
  • تزریق داخل ضايعه

  • استفاده از داروهاي نانو در مرحله تحقيقاتي

تلفن درمانگاه : ۸۸۹۷۲۲۲۰ داخلی ۱۰۳

درمانگاه جذام

مرکز درمانی آزاداگان واقع در خیابان فداییان اسلام مختص بیماران مبتلا به جذام است. فعالیت این مرکز تشخیص و درمان بیماران مبتلا به جذام میباشد. کلیه فعالیتهای تشخیصی و درمانی بیماران زیر نظر مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام صورت میگیر‌د.
شماره تماس : ۰۲۱ ۳۶۶۵ ۰۱۰۹