واحد مو و ناخن

مسئول واحد : خانم دکتر آیت اللهی

این واحد مختص تشخیص و درمان بیماریهای پیچیده مو و ناخن میباشد. طیف وسیعی از بیماریها از جمله بیماریهای نادر مرتبط با پوست و ناخن در این واحد ارزیابی میشوند.

بیماریهای ناخن طیف وسیعی دارد از جمله عفونتهای ناخن، تومورهای خوش خیم و بدخیم ناخن، بیماریهای التهابی و انواعی از اختلالات مادرزادی ناخن. انواعی از تغییراتی که در ناخن اتفاق میفتد ممکن است نشانه یک اختلال زمینه ای باشد که نیاز به توجه و بررسی دارد.

بیماریهای مو شامل انواع مختلف ریزش مو، اختلال در رشد مو و انواع اختلالات ساقه مو و برخی بیماریهای التهابی و عفونی میباشد که ممکن است پوست سر را درگیر کنند. در این مرکز با انواع روشهای تشخیصی از جمله سونوگرافی ناخن، درموسکوپی مو و ناخن، ارزیابی توسط فتوفایندر و بیوپسی میتوان به تشخیص بیماری و تعیین درمان مناسب کمک کرد.مسئولیت واحد مو و ناخن را خانم دکتر آذین آیت الهی متخصص پوست وعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عهده دارند.

مطالب آموزشی

ناخن- بخش اول

یکی از بخشهای مهم انگشت که طیف وسیعی از عملکردهای حسی و حرکتی را به عهده دارد ناخن میباشد. ناخن از اجزا مختلفی تشکیل شده از جمله بستر ناخن، ماتریکس ناخن(بخشی که در ساخت ناخن نقش دارد)،کوتیکول(لایه محافظ ناخن)،صفحه ناخن(بخشی از ناخن که قابل مشاهده است و از زیر به بستر ناخن متصل میشود)....

دریافت مطلب